ERP ÇÖZÜMLERİ

ERP Nedir?

Temel olarak ERP (Kurumsal Kaynak Planlaması), tüm iş süreçlerinizi entegre olarak yönetmenizi sağlayan ve alt yapısı bilişim teknolojilerine dayanan bir yönetim sistemidir.

ERP Çözümleri

Şirketlerin günümüzde rekabet gücüne sahip olabilmeleri için rakip firmalardan daha etkin ve verimli çalışabilmeleri gerekiyor. ERP sistemlerinin çıkış noktası da tam olarak budur.

ERP sistemleri, şirketlere doğrudan ve dolaylı bir çok fayda sağlar. Operasyonel etkinlik, daha iyi karar verebilme ve bilgiye hızlı erişim gibi doğrudan faydalarının yanında kurumsal imaj ile müşteri memnuniyetinde artış vb. dolaylı faydalar da sağlayarak şirketlere rekabetçi olabilmeleri için bir çok fırsat sunar.

Sağladığı verimlilikte artış ve stoklarda azalma gibi maddi faydalar ölçülebilir iken; şeffaflık, daha fazla denetim ve kaynakların yanlış kullanımı riskinin azaltılması gibi faydalar ise maddi olarak ölçülememekle birlikte, şirketler açısından önemli ticari etkilere yol açabilmekte ve stratejik planlamayı kolaylaştırmaktadır.

Şirketinizde finansal verileriniz, müşteri siparişleriniz ve iş emirleriniz için ayrı ayrı sistemler kullanılıyor veya çalışanlarınız günlük iş döngüleri sırasında kuruma ait bilgileri ofis programlarında ayrı ayrı takip ediyorlarsa, bunlar sizin ERP programı kullanmanız gerektiğine işarettir.

ERP Neden Önemlidir?

ERP, şirketinizde manuel ve tekrarlı olarak yaptığınız birçok işlemi azalttığı gibi fazla zaman harcamanıza yol açan farklı farklı sistemlere veri girişinizi de ortadan kaldıracaktır. Çünkü ERP, çeşitli departmanlarda kullanılacak olan bilgilerin, kaynağında ve tek bir seferde girilmesinin yeterli olduğu, doğru ve gerçek zamanlı bilgiye ulaşmanızı, (bilgiler doğru ve gerçek zamanlı girildiği takdirde) sağlayan bir sistemdir.

Bu nedenlerle ERP’yi yalnızca bir yazılım olarak değerlendirmemek gerekir.

Logo ERP Çözümleri

Logo ERP çözümleri, size rekabet odaklı işletmelerin yerel ve uluslararası güncel standartlara uyum sağlamasını kolaylaştıran hazır bir altyapı ile tüm iş süreçlerinde verimlilik sağlayan etkin bir yönetim kabiliyeti sunar.

ERP sistemleri, işletmelerdeki tüm departmanlara yönelik modüler yapılarının altında süreç tabanlı işleyişe sahiptir. Tüm süreçlerin bütünsel bakış açısıyla değerlendirilmesi ile ERP sistemlerinde başarı yakalanabilir.

Logo ERP çözümleri, bir işletmenin Muhasebe ve Finans Yönetimi, Üretim Yönetimi, Malzeme Yönetimi, Bütçe Yönetimi, Proje Yönetimi, Üretim Planlama, Bakım Yönetimi, Satın Alma Yönetimi, Talep Yönetimi, Tedarik Zinciri Yönetimi ve Dış Ticaret Yönetimi gibi tüm fonksiyonlarını ve müşteriler, iş ortakları ve tedarikçilerinden oluşan tüm ekosistemini etkin yönetme becerisine ve gelişmiş entegrasyon yeteneklerine sahiptir.

Kalite standartları çerçevesinde sürekli geliştirilen Logo ERP çözümleri, tüm kurumsal süreçlerin önceden tanımlanmış standartlar çerçevesinde, güvenli bir platforma taşınmasını, yönetilmesini ve denetlenmesini sağlamaktadır.

Orta ve büyük ölçekli, ticaret, dağıtım, hizmet gibi alanlarda faaliyet gösteren işletmelerin ihtiyaçları esas alınarak geliştirilen Tiger 3 ürünü firma süreçlerinin en etkin şekilde yönetilmesini sağlarken; üretim planlama, üretim, kalite kontrol süreçleri olan ve daha büyük ölçekteki işletmeler Tiger 3 Enterprise ile bütünleşik şekilde tüm üretim, ürün maliyeti ve stok süreçlerini yönetebilmektedir.

Tiger ürün grubunun yeni üyesi Tiger Wings, internet tarayıcısı üzerinden kullanılabilme özelliği ile ofis dışından tüm fonksiyonlara erişim imkanı sağlarken, yıllık bazlı abonelik modelinin esnek fiyatlandırması ile de kullanıcılara yeni bir Tiger ERP deneyimi sunuyor.

Java platformunda geliştirilen, merkezi kuruluma  ve esnek lisanslama seçeneklerine sahip yeni nesil iş yönetim platformu j-guar 3;  etkin ve çevik bir ERP çözümünün avantajları ile geleceğin teknolojilerini bugünden kullanmak isteyen kurumsal işletmeler için sunulmaktadır.

Bunun yanında Netsis ürün grubunda yer alan Netsis 3 Standard, orta ölçekli işletmelerin farklı ihtiyaçlarına yönelik modüler yapısı, yabancı dil desteği,çoklu para birimi gibi birçok teknolojik özelliğiyle cevap verirken; daha kapsamlı ihtiyaçları olan orta ölçekli ve büyük ölçekli işletmeler ile holding yapısındaki çok işletmeli kuruluşlara kadar çözüm sunabilen Netsis 3 Enterprise ise, işletme/holding mantığı, Oracle veritabanı desteği, çoklu dil desteği, satır bazlı güvenlik uygulaması, dinamik kodlama desteği (kurumlara özel uyarlama için yazılım geliştirme ortamı) ve uluslararası muhasebe standartları gibi özellikleri ile  ERP çözüm kümesi sunmaktadır.

Netsis ürün grubunun yeni üyesi Netsis Wings ise  internet tarayıcısı üzerinden kullanılabilme özelliği ile ofis dışından tüm Netsis ERP çözüm kümesine erişim imkanı sağlayarak, esnek altyapısının yanında yıllık bazlı abonelik modeliyle)esnek fiyatlandırması ile de kullanıcılara yeni bir Netsis ERP deneyimi sunmaya hazır.