İnsan Kaynakları Çözümleri

Bilgi teknolojisi tabanlı dijital uygulamalar, günümüzde firmaların hayatta kalabilmeleri için kullandığı araçlar haline gelmeye başladı. Öyle ki, firmalar teknoloji tabanlı değişim rüzgarına ayak uyduramazlarsa yarıştan çekilmek zorunda kalıyorlar.

Firmalara rekabet yarışında avantaj sunan önemli faktörlerden biri de insan kaynağıdır. Firmanın misyon ve hedefini benimsemiş, iyi eğitim almış ve konusunda uzmanlaşmış kişilerden oluşan insan kaynağı, firmanın fark yaratmasını sağlayacaktır. Bu aynı zamanda firmalar için stratejik kararlar alırken başvurulacak bir destek noktası haline gelmektedir.

İnsan kaynakları fonksiyonlarının da teknolojik değişimle desteklenmesi ve süreçlerin bu değişime göre uyarlanması şirketler için her geçen gün daha da önem kazanıyor. Bu değişim rüzgarını şirketlerine doğru bir şekilde entegre eden işletmeler kısa zamanda uzun vadede geçerli olacak önemli değerler sağlayacaklardır.

İnsan Kaynakları Nedir?

İnsan kaynakları; firmaların ürün ve hizmet üretmek amaçlı sahip olduğu kaynaklardan en önemli kaynaktır. İnsan kaynakları, personel ile örgütlenmeyi, stratejik kararlar ile yapılandırmayı ve performans değerlendirme ile ödüllendirmeyi içerir.

İnsan Kaynakları Yönetimi

İnsan kaynakları yönetimi, personel yönetimi için geliştirilen yönetsel bir yaklaşımdır ve örgütsel başarıyı sağlamak için sürekli gelişim felsefesine dayanır.

İnsan Kaynakları Yazılımları

İnsan Kaynakları Yazılımları personelin, eğitim, yetenek, kıdem, maaş bilgileri ve performans yönetimini içerir. Bu yazılımlar ile personelin işe yerleştirilmesi ile birlikte başlayan, bordro hesaplamaları ile devam eden performans değerlendirmesi ile sonuçlanan tüm süreci takip edebilirsiniz. Üreteceğiniz analizler ile de sahip olduğunuz insan gücünü kapsamlı bir şekilde analiz ederek, personelinizin kariyer planlamasını yapabilir, işletmeniz için insan kaynağı açısından risk yaratacak durumları kolayca öngörebilirsniz.

İnsan Kaynaklarında Performans Yönetimi Nedir?

Performans yönetiminin temeli gelişim ve ödüllendirmedir. Ayrıca çalışanların belirli bir dönemdeki fiili başarı durumları ile birlikte taşıdıkları gelişim potansiyellerini de ortaya çıkarmaya yardımcı olur.

Bu sayede organizasyonun etkinliği ve karlılığı artar, hizmet ve üretim kalitesi gelişir, eğitim ihtiyacı daha kolay ve doğru biçimde belirlenir. İnsan Kaynakları Planlaması için gerekli bilgiler daha güvenilir şekilde elde edilir ve stratejik kararların alınmasını kolaylaştırır.

Logo İnsan Kaynakları Çözümleri

Logo, sunduğu İnsan Kaynakları çözümleri sayesinde firmaların verimli insan gücü ile misyon ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmayı, işgücü maliyetlerini azaltmayı hedefler.

Logo’nun geliştirdiği j-guar 3 HR; web tabanlı ve modüler yapısı, kapsamlı ürün özellikleri, detaylı analiz olanakları, işletmenizin ihtiyaçlarına göre uyarlanabilen esnek yapısı ile Personel Yönetimi, İşe Alım Yönetimi ve Portalı, Kariyer / Eğitim Yönetimi, Performans Yönetimi, Çalışan Portalı /Intranet, Ücret Yönetimi / Borç-Alacak Yönetimi, İzin Yönetimi, Özlük Yönetimi gibi insan kaynakları süreçlerinizi işletmenize artı değer sağlayacak şekilde yönetmenize olanak sağlar.

Web tabanlı online mimarisi, modüler yapısı ve güçlü entegrasyon seçenekleri ile Tiger HR, İnsan Kaynakları süreçlerinize hız katarken, verimliliğinizi arttırır ve rekabet üstünlüğü sağlar. Yenibiris.com ve Linkedin.com ile entegre yapısı sayesinde şirketinize özel portala üye olmuş adayların en güncel profillerini Tiger HR üzerinden görüntüleyebilir, online ilan yayınlayabilir ve başvuru alabilirsiniz. Tiger HR ile Özlük, İşe Alım, Eğitim, İşçi Sağlığı, İzin, Performans Değerlendirme, Anket ve Organizasyon Yönetimi süreçlerinizi etkin bir şekilde yönetebilirsiniz. İşe Alım ve Çalışan Portalleri sayesinde adaylarınız ve mevcut çalışanlarınız ile iletişiminizi ve etkileşiminizi artırabilirsiniz. İşçi Sağlığı modülü içerisinde yer alan e-Reçete özelliği ile 1 Ocak 2018’den itibaren yürürlüğe girecek uygulama kapsamında işyeri hekimlerinizin e-Reçetelerini kolayca hazırlayabilirler.

Bordro Plus; Tiger HR, GO 3, Tiger 3 ve Tiger 3 Enterprise çözümleri ile entegre çalışabilen eksiksiz bir bordro işleme ve takip programıdır. Temel modül olan, Sicil Yönetim’i üzerine, istenilen zamanda, Ücret Simulasyonu modülü de alınarak  uygulamayı zenginleştirilme olanağı sunar. Tüm işletmelerin ve mevsimlik işçi çalıştıran firmaların Sicil ve Ücret Yönetimi konusunda gereksinimlerine cevap verir. AvivaSA ve Anadolu Hayat Emeklilik şirketleri ile entegre çalışan Otomatik Katılım Entegrasyon modülü ile sisteme girişte toplu, yeni işe girişlerde kişi bazında hesap açılışı yapabilir, kişilerin güncel durumlarını sorgulayıp, katkı payı aktarımı yapabilirsiniz. Bordro işlemlerini, yasal prosedürleri ve raporların otomasyonunu, mevzuat bilgisi gerekliliğine göre minimize ederek iş gücü tasarrufu sağlar. Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı çalışanların (4-a) tüm mevzuat ihtiyaçlarını tam olarak karşılarken esnek ve kolay bir kullanım sunar.

Netsis HR, işletmelerin insan kaynağını doğru belirlemeleri ve şirket hedefleri doğrultusunda yönetmeleri konusunda kapsamlı bir çözüm sağlar. Özlük Yönetimi, Çalışan ve Organizasyonel Bilgi ve Tarihçe Takibi, Çalışan Bilgileri, Çalışan Portali, Eğitim ve Perfomans Yönetimi,  İşçi Sağlığı, İşe Alma/Yerleştirme ve İzin Yönetimi fonskiyonları ile firmaların İK süreçlerini uçtan uca yönetme imkanı tanır. Netsis HR, Netsis Bordro uygulamasıyla entegre çalışır. Web tabanlı ,modüler yapısıyla ihtiyaç duyduğunuz özellikleri kullanabilir, sistemi modüller bazında kişiselleştirebilirsiniz. Aynı zamanda İşçi Sağlığı modülü içerisinde yer alan e-Reçete özelliği ile 1 Ocak 2018’den itibaren yürürlüğe girecek uygulama kapsamında işyeri hekimlerinizin e-Reçetelerini kolayca hazırlayabilirler.

Firmanıza özel oluşturacağınız başvuru portalı ile başvuru süreç takibi, işe giriş işlemleri, işe alım sonrasında adaptasyon ve eğitim süreçlerinde İnsan Kaynakları ekibinizin işlerini büyük ölçüde kolaylaştırabilir, veriminizi ve hızınızı artırabilirsiniz.

Netsis 3 Bordro’nun yasal mevzuatlara tam uyumlu yapısı ile Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı çalışanlarınızın tüm ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilir, bordro süreçlerinizi güvenle takip edebilirsiniz. AvivaSA ve Anadolu Hayat Emeklilik şirketleri ile entegre çalışan Otomatik Katılım Entegrasyon modülü ile sisteme girişte toplu, yeni işe girişlerde kişi bazında hesap açılışı yapabilir, kişilerin güncel durumlarını sorgulayıp, katkı payı aktarımı yapabilirsiniz. Netsis 3 Bordro; firmanızın iş süreçlerine kolay uyarlanabilir yapısı ile normal şartlarda yoğun dikkat ve zaman gerektiren bordro işlemlerinizi zamandan tasarruf ederek, hızlı bir şekilde organize etmenize olanak sağlar. Zengin içeriği, basit ve kolay kullanım özelliği ile süreçlerinizi yönetmeye hemen başlayabilirsiniz.

Logo, İK profesyonellerini yakından ilgilendiren tüm yasal mevzuatları yakından takip ederek, çözümlerine bu yenilikleri hızla entegre eder. Otomatik Katılım ve e-reçete gibi düzenlemeler başta olmak üzere Logo İnsan Kaynakları çözümleri hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın!